Neznámí útočníci podpálili v noci na středu pařížské kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo, který si v posledním čísle dělal legraci z islámu. Při žhářském útoku nebyl nikdo zraněn, uvedla agentura Reuters. Podle policie ale požár způsobil značné škody.

Policie informovala, že útočníci asi hodinu po půlnoci vhodili do kanceláře zápalnou láhev. Požár pak zničil velkou část vybavení redakce.

Útočníci napadli také internetové stránky časopisu. Ve středu ráno na ní podle Reuters byl obrázek mešity a nápis "není jiného boha kromě Alláha".

Časopis vydal své poslední číslo jako zvláštní vydání u příležitosti vítězství islámské Strany obnovy v tuniských volbách. Jako šéfredaktor čísla byl uveden muslimský prorok Mohamed a časopis vyšel pod názvem Charia Hebdo, který poukazoval na islámské právo šaría.

Na první straně časopisu byl obrázek evidentně radujícího se proroka s těmito slovy: "Sto ran, jestli nebudete mrtví smíchy!" Číslo pak obsahovalo mimo jiné "Mohamedův úvodník" s titulkem Předkrm halal. Na poslední straně byla kresba znázorňující Mohameda s červeným klaunským nosem a slovy: "Ano, islám a humor jdou k sobě".

Související