Chutí připomíná spíše pamlsek, je levná, nepotřebuje uchovávat v chladu, mísit s vodou ani podávat za pomoci lékaře. Záchranu dětí s podvýživou ulehčila - nemusejí ležet ve zdravotnických centrech, radikálně ji urychlila a také zlevnila natolik, že masovým odběratelem se staly OSN, humanitární organizace i africké vlády.

Továrna, kde se vyrábí - malá rodinná firma ve francouzské Normandii - má přitom jen pár poboček v Evropě a v USA. "Pracují jednadvacet hodin, šest dní v týdnu, aby pokryli intenzivní poptávku," popisuje americkou pobočku firmy Nutriset v městě Providence deník Christian Science Monitor.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od chvíle, kdy francouzský pediatr André Briend vynalezl arašídovou pastu na léčbu podvýživy, se o výrobku s názvem Plumpy'nut píší oslavné články a humanitární pracovníci mluví o přelomu v boji s hladem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.