Až doposud Kubánci při prodeji nebo koupi nemovitostí buď obcházeli zákony na černém trhu, nebo využívali složitého a nespolehlivého směnného obchodu. Od 10. listopadu to ale budou moci dělat už zcela legálně.

Nový zákon o svobodném obchodování s nemovitostmi bude platit pro všechny občany se stálým pobytem na Kubě, oznámila ve čtvrtek vláda prezidenta Raúla Castra.

Kubánci také vůbec poprvé od nástupu Fidela Castra do čela země v roce 1959 budou moci vlastnit dva domy (trvalé bydliště a prázdninový dům). A své nemovitosti budou moci, i bez povolení státu prodávat, darovat nebo nakupovat v případech jako je rozvor, úmrtí či trvalý odchod ze země, píše New York Times.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.