"Celé to obvinění je směšné. Ony nákresy vojenského prostoru, které nám údajně zabavili, byla ve skutečnosti obyčejná mapa, kterou seženete na každém rohu,“ vysvěluje Coufal.

Zároveň si stěžuje na nedostatečnou podporu českého ministerstva zahraničních věcí.

V nejbližších dnech by se společně s ostatními dvěma obviněnými Čechy měl dozvědět, jestli tamní prokuratura stáhne žalobu, nebo pošle případ k soudu, kde Čechům hrozí až 25 let vězení.

Jejich příbuzní vedle zorganizování petice poslali i dopis prezidentovi Zambie Michaelovi Chilufyaovi Satovi, ve kterém ho žádají o pomoc. Na internetu existují stránky www.2minutyprozivot.cz, které by měly pomoci lidem s podobným osudem, jaký zažívají Češi v Zambii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.