Írán provádí testy s vysoce výbušným materiálem, což naznačuje, že pracuje na jaderné zbrani, píše ve své zprávě o íránském jaderném programu Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

Podle agentury AP jde o zatím nejjednoznačnější konstatování toho, že se Írán pokouší vyzbrojit jadernou technologií. Teherán zprávu odmítl jako nevyváženou, USA budou podle Reuters prosazovat další protiíránské sankce.

K podezřelým aktivitám MAAE řadí tajné obstarávání částí jaderných zbraní, testování vysoce výbušného materiálu a vývoj odpalovacího zařízení. Dále také počítačový vývoj jádra nukleární hlavice a vývoj jaderné hlavice a jejího umístění do raket Šaháb se středním doletem. Těmito střelami je Írán schopen zasáhnout znepřátelený Izrael.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.