Na jedné straně záběry chudých sirotků a varování mezinárodních pozorovatelů před hladomorem, na straně druhé rostoucí export a zprávy o stovkách tisíc dolarů, které Kim Čong-ilova rodina utrácí za své domácí mazlíčky. Taková je Severní Korea, o které se píše především to, co ona sama "dovolí".

Podle zpráv agentury Jonhap z minulého týdne se KLDR letos podařilo v období od ledna do září ztrojnásobit vývoz nerostných surovin, který jí přinesl zhruba 852 milionů dolarů (přes 16 miliard korun).

Jak uvádí zpráva ekonomického výzkumného institutu IBK a Jonhapu, Čína v těchto měsících ze Severní Koreje importovala 8,42 milionu tun nerostného bohatství. Většinu, přesněji 8,19 milionu tun, představoval antracit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.