Jen málokterý politik zvládal pohyb po minovém poli italské politiky s takovou bravurou jako premiér Silvio Berlusconi. I přes řadu soudních sporů a nespočet skandálů se jeho pozice dlouho zdála neotřesitelnou.

Po sobotním hlasování parlamentu jsou však jeho dny v čele vlády u konce. Nejdéle sloužící předseda italské vlády od druhé světové války splnil slib z tohoto týdne a ještě večer předal prezidentovi Napolitanovi svou demisi.

Na jeho pádu má podstatný podíl hospodářská a dluhová krize, která italskou vládu přinutila sáhnout k nepopulárním opatřením.

Nemalá část Italů je také unavena nekonečným seriálem soudních procesů, v nichž kontroverzní premiér čelí obviněním z hospodářských deliktů či z pohlavního styku s nezletilou dívkou.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.