V pětitisícové angolské Cuembě bylo zatím možné koupit pouze pečivo z kukuřičné mouky z domácí hliněné pece. Klasický chléb byl k dostání pouze ve městě vzdáleném 5 hodin jízdy terénním autem.

Projekt organizace Člověk v tísni vše změnil. Sdružení vybudovalo v Agrárním centru za pomoci českých pekařů pekárnu, která denně upeče tisíce chlebů. Jde o vůbec první "průmyslovou" pekárnu v regionu se 40 tisíci obyvateli.

Dar českých pekařů umožnil adaptaci prostorů Agrárního centra i vybavení pekárny moderní elektrickou troubou a míchačkou na těsto. Z poskytnutých prostředků Člověk v tísni vyškolil pekaře, kteří absolvovali praxi v hlavním městě a nakoupil ingredience a materiál na výrobu pečiva.

Nyní má pekárna před sebou první měsíce zkušebního provozu, během kterých se má postupně osamostatnit.

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.