Dlouhé ticho ohledně znění ruské kondolence k úmrtí Václava Havla je u konce. Stručný dopis, jehož kopii má k dispozici redakce IHNED.cz, je napsán nezvykle strohým, úředním jazykem. Výrazně kontrastuje s projevy soustrasti, které přišly z USA či Německa.

"Projevujeme úctu ministerstvu"

"Velvyslanectví Ruské federace projevuje úctu Ministerstvu zahraničních věcí České republiky a má z pověření a jménem vedení Ruské federace vyjádřit prezidentu České republiky V. Klausovi soustrast v souvislosti s úmrtím V. Havla," začíná dopis o dvou větách, který Rusové odeslali české straně a který je jako vystřižený z Kafkových románů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.