Když se před rokem chystal plán zpravodajství roku následujícího, asi nejzajímavější bylo v tu chvíli desáté výročí teroristických útoků z 11. září 2001 a chystané monstrózní oslavy 90 let od založení Komunistické strany Číny.

Hned v lednu ale bylo jasné, že to bude rok neobyčejný. Arabský svět zažíval cosi neuvěřitelného. Něco, v co už Libyjci nebo Egypťané ani nedoufali. Revoluční náladu nakrátko přerušilo zemětřesení v Japonsku. Poničenou jadernou elektrárnu ve Fukušimě od března se zatajeným dechem sledoval celý svět. A my s ním, nonstop.

Ať už se letos stalo cokoli, mnozí si zapamatují jen jednu událost. Úmrtí Václava Havla, které sledovala BBC i New York Times. S bývalým prezidentem se rozloučily desetitisíce lidí. Takový státní pohřeb se bude opakovat nejspíš až za hodně dlouhou dobu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.