V Kostarice byla zavražděna dvaadvacetiletá Češka. Kostarické úřady již zadržely 20letého Brita, který je podezřelý, že mladou ženu ubodal nožem.

Podle kostarického deníku La Nación je ve vyšetřovací vazbě a může v ní zůstat až půl roku. Policie předpokládá, že mladý muž Češku zavraždil poté, co ji násilím přinutil k sexu.

Neštěstí se odehrálo ve čtvrtek v nočních hodinách na usedlosti Finca La Libertad v provincii Alajuela poblíž hranic s Nikaraguou.

Farmu provozuje italská rodina, která pomáhá zahraničním studentům přijíždějícím do Kostariky za studiem přírody.

Tělo mladé Češky objevil majitel usedlosti, kterého ven vylákal neobvyklý hluk. Ten uvedl, že spatřil Brita v zakrváceném oblečení a se světlem v ruce. Všechno nasvědčovalo tomu, že přichází od stanu mladé dívky.

Vzápětí přivolal policii, která britského mladíka zatkla. Policisté zajistili na místě bodnou zbraň i zakrvácené oblečení podezřelého.

Podle Diario Extra mladý muž ještě předtím obtěžoval jiná děvčata, která s ním pracovala v dobrovolnickém programu.

Češka přicestovala do země 10. prosince, zřejmě se skupinou dalších krajanek, podezřelý Brit o 17 dnů později. Jejich stany na pozemku farmy byly podle informací úřadů od sebe vzdáleny jen několik metrů.

Související