Král Mswati III. patří mezi nejbohatší africké diktátory. Svazijskému království vládne téměř 26 let, jeho moc je, i přes formální existenci třicetičlenného Senátu, takřka neomezená a má třináct manželek, ke kterým každým rokem přibyde jedna z desítek tisíc šťastných panen vybíraná při Rákosovém tanci.

Podle aktivistů je ale dlouholetý vládce královské dynastie, který se neohlíží na chudobu svého lidu, ani na problém nákazy virem HIV, podporován americkým výrobcem slavného tmavého nápoje s bublinkami.

Společnost Coca-Cola totiž ve Svazijsku vlastní továrnu, v níž vyrábí koncentrát svého nápoje, informuje britský Guardian. A ve svém ústředí v americké Atlantě svazijského krále "na oplátku" často hostí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.