Dodržovat celibát patří mezi nejtěžší úkoly pro katolické kněze. Jak vidno, problém s ním mají i ti, kteří v církevní hierarchii zastávají posty nejvyšší.

Rozruch vyvolala ve středu zpráva, že papež odvolal biskupa z Los Angeles, který se svému nadřízenému v prosinci přiznal, že je otcem dvou dětí. Informaci katolické tiskové agentury potvrdil i sám Benedikt XVI.

"Svatý Otec přijal demisi Gabina Zavaly," uvedly ve středu oficiální stránky Vatikánu. Odkazují přitom na paragrafy kanonického práva, které pojednávají o rezignaci kvůli onemocnění či z jiných závažných důvodů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.