Ztratili privilegované postavení mezi vědeckými ústavy i štědré státní dotace. Po pádu Sovětského svazu mají jen minimum zakázek - prý jednu dvě do měsíce.

Bývalá Laboratoř při Mauzoleu V. I. Lenina, zřízená v roce 1939 pro uchovávání těl státníků komunistických zemí, se dnes již jmenuje "Institut pro léčivé a aromatické rostliny".

"Dál pracujeme na balzamovacích technikách," popsal Valerij Bykov, jeden z vědců ústavu v Moskvě. "Zkoumáme molekulární a buněčné struktury i poté, co život skončí. Tyto vědomosti využíváme pro uchovávání těl."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.