Od našeho zpravodaje z Budapešti

Evropská komise v úterý dala Maďarsku měsíc na to, aby reagovalo na bruselskou kritiku kontroverzních maďarských ústavních zákonů. Pokud EK do měsíce nedostane uspokojivou odpověď, pak proti Budapešti zahájí právní kroky.

Zákonná změna týkající se nezávislosti centrální banky je podmínkou pro obnovení jednání o případné finanční pomoci pro Maďarsko.

"Čekáme na konkrétní vyjádření Evropské komise, jinak mi povyk kolem toho připadá zbytečný, protože je to normální procedura," řekl Cséfalvay, s kterým HN hovořily ještě před úterním zveřejněním zprávy z Bruselu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.