Nejvyšší budova světa Burdž Chalífa v Dubaji ve Spojených arabských emirátech (SAE) 4. ledna tohoto roku oslavila 2. výročí svého otevření. Desetitisíce dělníků na ní pracovaly každým dnem po více než 5 let.

I přes to, že má věž několik světových nej, imponující u ní zůstává zejména výška. Se svými 828 m n.m. je nepřehlédnutelná z každého koutu Dubaje. Výstup na Burj Khalifu beru jako výzvu. Výšky mi totiž vadí, ne ale všechny. Záleží na okolnostech. Občas mě ale každý další metr směrem vzhůru dokáže čím dál více paralyzovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.