Hackerský útok zaznamenaly internetové stránky slovenské vlády, parlamentu, ministerstva financí a vnitra i policie. Počítačoví piráti napadli weby slovenských státních institucí  už v pátek, v pondělí útok zopakovali.

Hackeři svými útoky protestují proti podpisu obchodní dohody proti padělatelství (ACTA), k níž se ale Slovensko zatím nepřipojilo.

Od ministrů slovenské vlády aktivisté, kteří tvrdí, že bojují za svobodu na internetu, chtějí slyšet jednoznačné prohlášení, zda ACTA podporují nebo ne.

Cílem ACTA je vytvořit pravidla, která by posilovala dodržování práv k intelektuálnímu vlastnictví, tedy bojovat proti šíření nelegálních kopií a padělků všeho druhu, mimo jiné záznamů hudebních či filmových děl. Minulý čtvrtek se k této mezinárodní dohodě připojila i Česká republika.

Internetové stránky slovenského parlamentu hackeři vyřadili z provozu na protest proti tomu, že kancelář poslanecké sněmovny chce podat trestní oznámení na pořadatele pátečního protestního pochodu proti korupci v politice. Účastníci demonstrace podle kanceláře parlamentu způsobili škody.

Související