Výrobce legendárních Kalašnikovů AK-47 dodává zbraně pro americké policisty. Smlouvu o prodeji poloautomatických brokovnic Saiga-12 ruská zbrojovka Ižmaš podepsala v polovině ledna na přehlídce střelných zbraní Shot Show v Las Vegas.

"První dodávky zbraně Saiga-12 pro americké strážce zákona byly odeslány v lednu 2012," cituje ředitele ruské výrobny Maxima Kuzjuka agentura Ria Novosti.

Výhodou zbraně je, že strážníci použitím broků případného pachatele neusmrtí, ale pouze "zneschopní". "Je to ideální zbraň pro udržování pořádku v prostředí měst," cituje výrobce agentura AFP.

Saiga-12

Přehlídka, která se konala od 17. do 20. ledna, se stala jedinečnou příležitostí pro zájemce z celé oblasti, kteří o výrobky ruského výrobce stojí.

Je to totiž poprvé, co Ižmaš nabídl přímé dodávky svých sportovních a loveckých zbraní. Do této chvíle prodej v zámoří zajišťovali zprostředkovatelé, píše Ria Novosti.

"Výsledky výstavy jsou inspirující. Americký trh nevojenských zbraní zažívá boom. V letošním roce očekáváme navýšení dodávek o dvacet procent," dodal Kuzjuk.

Související