Ve věku 110 let zemřela v sobotu Florence Greenová, která byla posledním známým veteránem první světové války. Oznámil to v úterý pečovatelský dům v Kings Lynn na severovýchodě Anglie, kde Greenová žila.

Do ženského sboru britského královského vojenského letectva (WRAF) vstoupila začátkem září 1918, tedy dva měsíce před koncem první světové války.

Bylo jí tehdy 17 let a pracovala pak až do července 1919 v důstojnických jídelnách na leteckých základnách Marham a Narborough v Anglii.

Poslední známý účastník bojů první světové války Claude Choules zemřel loni v květnu v Austrálii ve věku 110 let.

Greenová byla oficiálně uznána jako válečný veterán poté, co jeden historik našel v roce 2010 v národním archivu záznamy o její službě. Před dvěma lety pak v rozhovoru s BBC uvedla, že v důstojnické jídelně servírovala snídani, oběd a čaj a ve WRAF prý zažila "pěkné časy". Ženský sbor britského královského vojenského letectva s Florence Greenovou

WRAF byl vytvořen, aby mohlo víc vojáků přejít do služby se zbraní. Příslušnice sboru pracovaly v řadě profesí jako řidičky, mechanici, kuchařky a úřednice.

Florence Greenová by bývala oslavila 111. narozeniny 19. února. Žila se svojí devadesátiletou dceru May v King's Lynn. Teprve loni před Vánocemi byla převezena do pečovatelského domu.

Související