Téměř čtnáctiletý Adrian utíká do ložnice svých rodičů, aby jim oznámil tu velkou novinu. Argentina napadla Falklandy, říkali to v rádiu. Vyděšený otec rychle vylétne z postele v domnění, že ostrovy leží u skotských břehů, a ohrožena tak je i "jeho" Británie. Když se ale dozví, že se bojuje více než osm tisíc mil daleko, zase si lehá a přikrývá se dekou.

Jedna z nejznámějších pasáží Tajného deníku Adriana Molea přesně vystihuje fakt, že o místě, které se v posledních týdnech opět stalo ostře sledovaným argentinsko-britským tématem, se toho příliš neví.

Na více než 700 ostrovech o celkové rozloze jen o málo větší než Středočeský kraj žije něco přes tři tisíce obyvatel. Jsou britským zámořským teritoriem, nejbližší pevnina je pobřeží Argentiny vzdálené zhruba 600 kilometrů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.