Má titul z elektroniky, odborné zkušenosti v konstrukci a výrobě a ještě před třemi lety byl jeho měsíční příjem tři tisíce eur.

Stejně jako na  stovky dalších Španělů i na něj dolehla krize nezaměstnanosti a po několika měsících bezúspěšného hledání práce se rozhodl zkusit štěstí v jedné z nejbohatších zemí světa. V Norsku.

"Před časem jsem si uvědomil, že už nemám jiné možnosti. Neměl jsem žádný příjem a vyhlídky do budoucna byly dost špatné. Mí staří rodiče dávali 540 eur měsíčně, jen aby splatili mou hypotéku," řekl deníku El País čtyřiačtyřicetiletý Francisco Zamora.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.