Úředníci ve městě Barnaul na Sibiři odmítli povolit sobotní protivládní demonstraci, jíž se mělo zúčastnit 100 figurek Kinder Surprise, 100 postaviček z Lega, 20 vojáčků, 15 plyšových hraček a 10 autíček.

„Jak víte, hračky – a ty importované obzvlášť – nejen že nejsou ruskými občany, ale dokonce to nejsou ani lidé," zdůvodňoval rozhodnutí pro list Guardian mluvčí města Andrej Ljapunov.

Podobnou akci Barnaul zažilo již minulý měsíc. Tehdy proti režimu Vladimira Putina protestovalo několik desítek hraček, od plyšových medvídků po figurky z Lega.

Každý "účastník" nesl transparenty se slovy jako: „Jsem pro čisté volby“ nebo „Zloděj má sedět ve vězení, ne v Kremlu.“

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Absurdního odůvodnění zákazu protestu se dočkali opoziční aktivisté v Rusku. Jejich žádost o povolení na sobotní protivládní demonstraci hraček byla zamítnuta s tím, že její účastníci nejsou lidmi. Podobný happening se ve městě odehrál již v lednu a získal ohlas i jinde v Rusku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.