Na první pohled je Mahá Haddáwíová typickou nadějnou sportovkyní toužící po zlaté medaili z Olympijských her a světových šampionátů. Ona je ale zároveň také první arabskou profesionální hráčkou golfu vůbec.

Díky liberální výchově svých rodičů mohla mladá Maročanka vyměnit tradiční ženský oděv za golfové oblečení. Jako teenager chodila trénovat do místního golfového klubu nedaleko svého bydliště v Agadiru. Na hřišti strávila až deset hodin denně a její schopnosti jí přinesly i podporu ministerstva sportu.

"Mým cílem je být první marockou a arabskou golfistkou, která se zúčastní European Tour. Doufám, že v mých stopách půjde mnoho dalších žen," sdělila pro CNN Haddáwíová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.