Na začátku roku 2000 ve Spojených státech vrcholila první internetová horečka. Stovky firem si slibovaly, že vydělají jen tím, že za název firmy připojí příponu .com. Servery jako Yahoo, Amazon a eBay každý den prováděly po síti transakce za stovky milionů dolarů. O bezpečnost jako by se nikdo nestaral. Trhlina v síti se ukázala v únoru roku 2000. Patnáctiletý kluk z Montrealu, který si říká MafiaBoy, zastavil na několik hodin nejnavštěvovanější weby té doby.

"První počítač mi daroval otec, když mi bylo šest let. Už tehdy mě fascinovalo, co všechno s takovým strojem můžu udělat," vzpomíná Michael Calace aka MafiaBoy v dokumentu CBC Web Warriors. Již ve dvanácti letech se z Michaela stal uznávaný hacker. Usiloval o vstup do velkého hackerského uskupení s názvem TNT Phorce, které je dodneška jednou z nejsilnějších skupin hledající chyby a skuliny v informačních technologiích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.