Před necelými dvěma lety bojovala TOP 09 za zachování veřejnoprávnosti vysílání, když odmítla návrh ODS sloučit „malé“ mediální rady pro Český rozhlas a Českou televizi.

Teď však místopředseda stejné strany navrhuje opatření, které by mohlo narušit nezávislý dohled nad vším, co vysílají rozhlasové a televizní stanice v Česku.

Ministr financí Miroslav Kalousek přišel v rámci úsporných opatření s návrhem sloučit velkou mediální radu s ministerstvem kultury, které řídí jeho stranická kolegyně Alena Hanáková. Kalousek spočítal, že by ušetřil čtyřicet milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.