Čínští zákonodárci v poslední den Všečínského shromáždění lidových zástupců schválili nový zákon, který posiluje pravomoci policie v boji se "zločinci". Musejí sice do 24 hodin od zadržení podezřelého informovat jeho příbuzné, samotný subjekt ale mohou poté vyšetřovat v tajných "věznicích" až půl roku.

Neoficiálních míst, kde byl v posledních letech vyslýchán umělec Aj Wej-wej a řada dalších disidentů, je v Číně dost. Kritici tvrdí, že tento krok jen legalizuje běžnou praxi, která je vůči osobám ohrožujícím režim používána.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.