Populární encyklopedie Britannica již nově nebude dostupná v knižní podobě. Poté, co se prodá poslední edice vydaná v roce 2010, čtenáři budou moci zabrousit na stránky jen v její digitální verzi. Konec tištěného vydání Britanniky tak představuje konec jedné éry, protože první vydání vstoupilo na světlo světa ve skotském Edinburghu v roce 1768.

„Prodej tištěné encyklopedie byl již několik let zanedbatelný,“ řekl šéf společnosti Encyclopaedia Britannica Jorge Cauz. „Věděli jsme, že to přijde,“ citovala jeho slova agentura AP.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.