Americký filmový herec George Clooney byl v pátek i se svým otcem a dalšími účastníky protestu zatčen před súdánským velvyslanectvím ve Washingtonu.

Podle demonstrujících súdánský prezident Umar Hasan Ahmad Bašír vyprovokoval humanitární krizi a blokuje dodávky potravin a další pomoci do oblasti u hranic s Jižním Súdánem.

Clooney byl zatčen spolu se svým otcem, s demokratickým kongresmanem Jimem Moranem a s předsedou americké organizace Národní sdružení pro povznesení barevného obyvatelstva (NAACP) Benem Jealousem.

Policie je před tím třikrát varovala, aby nepřekračovali policií vymezený bezpečnostní okruh kolem velvyslanectví. Zatčení dostali pouta a byli odvedeni do dodávky tajné služby.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.