Jizvy, chybějící článek prostředníčku, zápěstí znetvořená pouty a další známky tělesného utrpení naznačují, že Šin In-gun má za sebou pohnutou minulost.

Tento drobný Severokorejec je jedním z mála lidí na světě, kterým se úspěšně podařilo uprchnout z táborů smrti v KLDR a dostat se až do zahraničí.

V zemi s poslední stalinistickou diktaturou na světě se asi 200 tisíc vězňů tísní ve dvou typech trestných zařízení: Čísla 15 až 18 mají převýchovné zóny a je možné se z nich legálně dostat na svobodu; čísla 1 až 14 jsou oblasti "úplné kontroly", kde "nenapravitelní" pracují, dokud nezemřou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.