Ozbrojený útočník, který v posledních dvou týdnech usmrtil tři vojáky v Montaubanu a čtyři židy, z toho tři malé děti, v Toulouse, je po dvou dnech policejního obléhání mrtvý. Ostřelovač ho zasáhl ve chvíli, kdy se pokusil uprchnout skokem z balkonu. Po celou dobu stále střílel.

"Udělali jsme vše pro to, abychom ho zajali živého," uvedl po akci prokurátor Francois Molins.

Mohammed Merah se ukrýval v jednom domě v toulouské rezidenční čtvrti. Policie ho začala obkličovat ve středu krátce po třetí hodině ranní. Obléhání, při němž střelec vyjednával s elitními policejními jednotkami, trvalo více než třicet hodin. 

Francouzští policisté se ale ve čtvrtek před polednem odhodlali k bleskové operaci a přes dům v ulici Sergent Vigne vtrhli do zabarikádovaného bytu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.