Francouzský prezident Nicolas Sarkozy v reakci na dopadení střelce z Toulouse ve čtvrtek odpoledne vystoupil v televizi s projevem k národu. Vybídl v něm mimo jiné k důslednějšímu potírání extremismu ve společnosti.

"Udělali jsme všechno pro to, abychom tohoto vraha předali do rukou spravedlnosti, ale nemohli jsme riskovat životy ostatních," vysvětloval Sarkozy, proč Mohammed Merah zemřel.

"Francouzi musí své rozhořčení překonat. Naši muslimští krajané s touto situací neměli nic společného. Nespojujme je," varoval Sarkozy před prohlubováním protimuslimských nálad v zemi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.