Šéfredaktor svazijského listu Swaziland Observer musel začátkem roku po dvanácti dlouhých letech opustit své místo. Nevyhýbal se totiž kritice vlády, a nerozuměl si tak příliš s majitelem novin – s králem Msawatim III. a jeho premiérem.

Musa Ndlangamandla tehdy prohlásil, že bude raději jíst trávu, než aby znovu pracoval pro krále. A kvůli obavám o svůj život odletěl ze země.

S rostoucím počtem případů menší revolty či větších skupinových protestů proti zkorumpovanému režimu se svazijské úřady rozhodly zakročit. Sociální sítě budou podléhat cenzuře a jakákoli kritika vládce bude posuzována jako ilegální.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.