Revoluční Arabské jaro, které minulý rok doslova vtrhlo na politickou scénu v arabském světě, se podepsalo i na počtu provedených poprav. Jak ve své nové zprávě uvádí organizace Amnesty International (AI), na Blízkém východě přibylo téměř padesát procent popravených.

Celých 99 procent exekucí přitom proběhlo v Íránu. Zaznamenáno bylo na 360 případů, přičemž mezi hlavní provinění patří cizoložství a sodomie.

Primát si ovšem drží Čína, kde se mluví o tisících provedených popravách. AI ale podotýká, skutečný počet zůstává bedlivě střeženým státním tajemstvím. V Číně se loni uskutečnilo víc poprav než v ostatních zemích světa dohromady.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.