Všem mužům, které trápí plešatost, svitla jiskra naděje. Skupina amerických vědců totiž zjistila, že ztrátu vlasů způsobuje protein prostaglandin.

Jde o jeden z prvků, který se nachází v buňkách ve vlasové tkáni. Z výzkumu vyplynulo, že se na pleši vyskytuje v trojnásobném množství oproti místům, kde je vlasů dostatek.

Laboratorní myši, kterým pak bylo naočkováno velké množství prostaglandinu, zcela ztratily ochlupení a také transplantované lidské vlasy přestaly po jeho přidání růst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vypadávání vlasů, které trápí většinu mužů, způsobuje nadměrné množství jednoho z proteinů ve vlasové tkáni, zjistili američtí vědci. V současnosti se snaží vyvinout krém, který by tuto látku odbourával, a pomáhal tak plešatění zastavit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.