Do roku 2020 předstihne Čína Spojené státy a stane se největší ekonomikou světa. Primát ale zase brzy ztratí, do roku 2050 ji totiž předhoní Indie, která bude v příštích čtyřiceti letech druhou nejrychleji rostoucí ekonomikou. Rychleji se bude rozvíjet už jen Nigérie.

Výsledky Wealth Report 2012, kterou vypracovala konzultantská společnost Knight Frank ve spolupráci s Citi Private Bank, jsou jasné. Současná ekonomická jednička Spojené státy spadnou do roku 2050 až na třetí místo.

První desítka bude podle výzkumu vypadat následovně: Indie, Čína, USA, Indonésie, Brazílie, Nigérie, Rusko, Mexiko, Japonsko a Egypt.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.