Nová sociálnědemokratická vláda Roberta Fica chce změnit způsob výplaty sociálních dávek. Postihne prý především nezaměstnané kriminálníky a ty, kteří si nehledají práci. Podle deníku SME je ale součástí širšího plánu, jakým chce Ficova vláda řešit problematiku slovenských Romů.

Podle plánu by lidé na podpoře, kteří se dopouštějí trestných činů a přestupků nebo se nesnaží najít si práci, v budoucnu nebrali státní sociální dávky v penězích, ale v potravinách či jiných základních životních potřebách.

"Je přirozené, že každý, kdo se chová slušně, má víc výhod než ti, kteří se slušně nechovají," odůvodňuje návrh pro deník SME budoucí slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.