Podobně jako Václavu Havlovi se i barmské disidentce Aun Schan Su Ťij podařilo dostat se z vězení do vrcholné politiky, když v nedělních doplňovacích volbách do parlamentu dosáhla na poslanecký mandát.

Její vítězství pro mnohé obyvatele Barmy symbolizuje jednu z nejviditelnějších demokratických změn, které ohlásila vládnoucí vojenská junta, aby zlepšila své vztahy se Západem.

V jejich rámci v listopadu 2010 Su Ťij propustila z domácího vězení a krásnou zemi, jejíž památky patří do zlatého světového kulturního dědictví, otevřela zahraničním turistům.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.