Mohammad Navandíš má o svém městě jasnou představu: Bude čisté, zelené, plné parků, které pohltí prach, a rozhodně v něm nebude kvést ilegální obchod.

Ještě před rokem neměl Kábul ovládaný místní mafií ani fungující kanalizaci, ani nějakou konkrétní představu o nové a lepší budoucnosti. S příchodem nového nejvyššího muže na radnici se vše pomalu mění. A to původně ani kábulským starostou být nechtěl.

Pro vystudovaného šestapadesátiletého inženýra byla funkce velkou výzvou a úkolem, který je "obtížnější než vyšplhat se na některou z okolních zrádných hor", informuje stanice BBC.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.