Jedním z největších kritiků saúdské společnosti je princezna Basma. Z Londýna, kde řadu let žije, kritizovala už vládu, omezování práv saúdských žen i náboženskou policii. V rozhovoru pro BBC uvedla, co vše by chtěla změnit.

Během interview zdůraznila, že je na starověkou kulturu své vlasti velmi hrdá, ale že potřebuje zavést základní občanská práva.

"Mluvím jako dcera krále Saúda, bývalého vládce Saúdské Arábie. Můj otec založil první ženskou univerzitu, zrušil otroctví a pokusil se zavést konstituční monarchii, která by oddělila funkci krále od premiéra. S lítostí musím říct, že má milovaná vlast v současnosti není stále tím, čím dříve slibovala," prohlásila Basma Bint Saúd Bin Abdúl Azíz.

"Jako dcera, sestra, (bývalá) manželka, matka, podnikatelka a novinářka předkládám několik věcí, které bych si přála, aby se v Saúdské Arábii změnily," uvedla.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.