Milovníci švédského nábytkářského gigantu mají další příležitost, jak propojit své životy s ideály značky IKEA, která se proslavila svou filozofií plochých krabic. Společnost totiž plánuje na východě Londýna postavit svou vlastní čtvrť, ve které může žít až šest tisíc nájemníků.

Koncept je jednoduchý - ve Strand East bude 1200 maximálně třípatrových domů s byty různých velikostí a východem přímo do ulice, auta budou vykázána za hranice čtvrti nebo do podzemních garáží.

A lidé se budou setkávat v samém středu "města", kde bude hotel Marriott, kancelářské budovy, školy, obchody, restaurace i zdravotnická zařízení. To vše bude spravovat soukromá firma, která bude zároveň dohlížet na pořádek a čistotu v ulicích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.