Podle vědců Afrika, obecně známá jako suchý kontinent, leží na obrovských zásobách podzemní vody. Tvrdí, že celkové množství vody v podzemí je stonásobně větší než množství vody, které se nachází na povrchu.

Tým vědců vytvořil podrobnou mapu, která ukazuje, kde se potenciálně nachází jaké množství vody. Mapu otiskl magazín Environmental Research Letters a publikoval server BBC. Tmavě modrá barva představuje velké zásoby vody. Přes zelenou, žlutou až k oranžové barvě znázorňují odstíny klesající množství zásob.

Vědci našli zásoby vody pod Afrikou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.