Nová ekologická LED žárovka, kterou vyvinula firma Philips, vydrží svítit až 30 000 hodin, což je zhruba 20 let (pokud ji používáte asi 4 hodiny denně). Do prodeje jde v USA u příležitosti Dne Země.

Při spotřebě 10 wattů dokáže vyzařovat světlo o síle 900 lumenů, takže je až o 83 procent méně náročná než klasická 60 W žárovka. Pokud by nová LED nahradila všechny klasické žárovky v USA, ušetřilo by se podle Philipsu na elektřině za rok skoro 4 miliardy dolarů.

Firma s novinkou vyhrála soutěž vypsanou americkým ministerstvem energetiky, které se snaží najít náhradu za příliš hladová klasická svítidla. Nutno doplnit, že vítězství bylo snadné – Philips byl jediným účastníkem, který se do klání přihlásil.

Úspora není zadarmo

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.