Pár týdnů po úspěšné misi na dno Mariánského příkopu se holywoodský režisér James Cameron pouští do dalšího odvážného podniku: Pomocí vesmírných robotů chce zahájit těžbu hornin na asteroidech.

Na uskutečnění snu, který bude stát biliony dolarů, není sám. Mimo jiné budou projekt financovat i dva přední představitelé Googlu Larry Page a Eric Schmitt.

Společnost Planetary Resources (Planetární zdroje), kterou společně založili, předpokládá, že těžbou zlata, platiny a dalších vzácných prvků pomůže "navýšit celosvětové HDP o biliony dolarů" a "zajistit prosperitu lidstva".

Společnost také tvrdí, že už do roku 2020 postaví sklad paliva ve vesmíru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.