Novomanžele, kteří od té doby nesou titul vévoda a vévodkyně z Cambridge, loni oddal arcibiskup z Canterbury. Sňatek, který měl oživit slávu britské monarchie a zasadit ji do moderní doby, vyvolal nejen nadšení svátečních hostů metropole, ale i zájem dvou miliard lidí u obrazovek ve 180 zemích světa.

Svatbu britského prince Williama s Kate Middletonovou označovali za společenskou událost století. Po roce neudělal královský pár žádnou větší chybu. Vévodkyně Catherine se stala módní ikonou a britská média jen mírně zvedají obočí nad tím, že příliš nepromlouvá na veřejnosti a taky patrně nečeká potomka, což se tak trochu přičítá její značné štíhlosti. Kate se vypořádala s mediálním tlakem, na nějž byla zvyklá už v dobách, kdy s vnukem královny Alžběty II. chodila.

Výborný vztah s Charlesem

Kate si dokonce velmi dobře rozumí i Williamovým otcem, kterým je následník trůnu Charles. "Tráví spolu hodně času, chodí na operu i do galerií. Vycházejí spolu na výbornou," řekl CNN dobře informovaný zdroj z prostředí královské rodiny.

Vyjma šesti týdnů, které William sloužil na Falklandských ostrovech, jsou královští manželé stále spolu a Kate se neobjevuje na veřejnosti bez Williama. Loni v létě absolvovali cestu do Kanady, letos na jaře si vyrazili zalyžovat do Švýcarska, teď chtějí "pracovat" na miminku. A jak prozradil nedávno tisku bratr Williama, princ Harry, plánují se příští rok zúčastnit londýnského maratónu.

Cokoliv si Kate oblékne, je okamžitě vyprodané. Ženy se vítězoslavně fotí v šatech, které na ní zahlédly, když si je ještě stihly pořídit. Média ji převážně velebí, pouze podotkla, že první veřejný projev vévodkyně na sebe nechal čekat 11 měsíců.

Související