Vladimir Putin se po čtyřech letech vrací do prezidentského křesla. Rusko se ale změnilo, ekonomika tvrdě narazila během hospodářské krize a část střední třídy požaduje demokratické reformy.

Putin si už nemůže tak jednoduše kupovat loajalitu obyvatelstva, docházejí totiž peníze. Programy, které měly za cíl řešit nejpalčivější problémy Ruska, se v byrokratické hantýrce nazývaly Federální cílové programy.

"On to byl stejně trochu podvod. Třeba vybavení pro nemocnice měly většinou platit regiony, ty na to ale nedostaly peníze. Takže v televizi se objevil Putin a vyhlásil zvláštní program. Všichni byli nadšení a nikdo se neptal, proč vlastně v systému nechybí peníze," napsal ekonomický novinář Vsevolod Žestokij.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.