Putinova vize budoucího Ruska je jasná. Sociální programy se musí seškrtat, nejsou na ně jednoduše peníze. Naopak v plánu je do roku 2020 kompletně přezbrojit ruskou armádu. Reformu zahájil už Dmitrij Medveděv, který tak připravil přechod k profesionální armádě.

Oba hlavní představitelé si své role přesně v 11:00 moskevského času vyměnili. Medveděv už před prezidentskými volbami, které zpochybňovala opozice i zahraniční pozorovatelé, podotýkal, že spolu budou spolupracovat i tehdy, pokud si své úřady "prohodí".

Vladimira Putina nyní čeká šestileté funkční období.

Podívejte se na záznam ze slavnostní inaugurace:


Inauguraci ruského prezidenta doprovázela přísná bezpečnostní opatření. Po celé Moskvě bylo rozmístěno dvacet tisíc policistů, jen centrum metropole hlídalo 13 tisíc z nich. Policie už od nedělního večera pozatýkala několik aktivistů, kteří se vydali protestovat přímo na náměstí před Kremlem.

Putin nejdříve po červeném koberci za velkého potlesku hlavních ruských představitelů vstoupil do inaugurační místnosti, poté složil přísahu u ruské ústavy, měl krátký proslov a nakonec mu vzdalo hold třicet čestných salv. Před Kremlem se zároveň konala vojenská přehlídka.

Slavnost, za kterou vláda zaplatila 26 milionů rublů a na niž pozvala přes tři tisíce hostů, přenáší živě šest ruských televizí. Během oslav bude v Kremlu podávána vodka, víno, sekt, informuje Ria Novosti.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.