Britský následník trůnu princ Charles by se očividně uživil i jako moderátor předpovědi počasí. V rosničku se při návštěvě skotského studia televize BBC prý proměnil natolik přesvědčivě, že se moderátoři začali kvůli nové konkurenci obávat o práci.

Princova předpověď odvysílaná ve čtvrtek odpoledne na celostátním kanálu BBC News však především Skoty nepotěšila. V oblasti totiž má být i nadále vlhko, chladno a větrno.

Princ před mapou s izobarami gestikuloval jako profesionál a klidným hlasem téměř bez známek nováčkovské trémy národu sděloval, že nejlepší počasí bude "pochopitelně" až na severních ostrovech daleko od hlavní britské pevniny. "Nacházíme se pod vlivem oblasti nízkého tlaku, která se posouvá na sever," vysvětloval Charles.

Nad královským sídlem Castle of Mey na ostrově Caithness ovšem ze zastřené oblohy občas vykoukne přece jen trochu sluníčka.

"Ale všude očekáváme studený den s teplotami jen kolem osmi stupňů Celsia a ostrý severní vítr. Díky Bohu, že není státní svátek," dokončil Charles text, který mu do čtecího zařízení pouštěli pracovníci BBC.

Související