Italská justice zabavila hotelový komplex a pozemky patřící rodině bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího v hodnotě 20 milionů eur (509 milionů korun). Podle agentury ANSA nemovitosti jsou na ostrově Pantelleria, který leží v půli cesty mezi Sicílií a Tuniskem.

Italská finanční policie už v březnu zmrazila movitý a nemovitý majetek rodiny Kaddáfího v hodnotě 1,3 miliardy eur (přes 33 miliard korun), a to na základě žádosti haagského Mezinárodního trestního soudu (ICC).

Zablokovány byly mimo jiné akcie společností a bankovní účty Kaddáfího rodiny a jeho nejbližšího okolí. Kaddáfího příbuzní drží v Itálii například akcie banky UniCredit, těžařského koncernu ENI, společnosti na výrobu leteckého a vojenského materiálu Finmeccanica, automobilky Fiat nebo fotbalového klubu Juventus.

Haagský tribunál požádal o zmrazení aktiv a pasiv rodiny Kaddáfího, který byl loni zabit během protivládního povstání, v rámci vyšetřování zločinů proti lidskosti. Bývalý diktátor a jeho spolupracovníci se jich údajně dopustili při potlačování vzpoury.

Související