Časy se mění a země, které kdysi bývaly evropskými koloniemi, se můžou stát v čase krize chlebodárci svých bývalých pánů. Jako třeba africká Angola a její bývalá mateřská země Portugalsko.

Zatímco se z Angoly stal jeden z hlavních vývozců ropy na černém kontinentu a země zažívá nebývalý hospodářský růst, Portugalsko kvůli krachující ekonomice muselo požádat EU a MMF o finanční pomoc a zažívá éru úsporných škrtů.

I když v Angole vládne tuhý autoritářský režim prezidenta José Eduarda dos Santose, nezaměstnaní Portugalci balí kufry a vyrážejí do osmnáctimilionové země za živobytím. Téměř 150 tisíc jich v poslední době získalo angolská víza.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.