Po čtrnáctileté soudní bitvě se příslušníci australského kmene Arabana přeci jen dočkali. Federální soud jim v průlomovém rozhodnutí v úterý svěřil do péče rozsáhlé území o rozloze 69 tisíc kilometrů čtverečních, na němž leží i Eyreovo jezero.

Kmen Arabuna považuje největší jezero Austrálie za posvátné místo. Od teď k němu bude mít neomezený přístup, aby zde mohl lovit zvěř, tábořit, chytat ryby a provádět své tradiční obřady.

Někteří obyvatelé, kteří žijí v okolí jezera, se však obávají dopadů verdiktu na turistický ruch v oblasti. Domorodcům se totiž nelíbí provoz lodí na jezeře.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.